Oleme Eesti disaini- ja digiagentuuride esirinnas

Värskest EMORi agentuuride maineuuringust selgub, et Neway on väga hea mainega disainiagentuur ja kõrgelt hinnatud strateegiline partner!
  • Disaini- ja digiagentuuride maine edetabelis oleme 2. kohal.
  • Meie võimekust olla strateegiline partner hinnatakse disaini- ja digiagentuuride edetabelis 3. koha vääriliseks. 

12.12.2017
Värske uuring "Turundusagentuuride maine & klientide rahulolu 2017" selgitas välja, kes on hetkel turundus- ja kommunikatsiooniteenuseid pakkuvate agentuuride maastikul kõige suuremad tegijad, mille poolest tänased maineliidrid silma paistavad ja mille alusel valivad turundajad endale agentuure.


Uuringu järgi hindavad kliendid agentuuri valimisel kõige olulisemaks agentuuri võimekust olla oma klientidele strateegilisteks partneriteks.Väga oluliseks peavad kliendid ka loovust, samas kui hinnatase mängib suhteliselt väiksemat rolli. Pigem on hea maine seotud kõrgema hinnaga. Projektijuhtimise kvaliteet ning tähtaegadest ja kokkulepetest kinnipidamine on samuti olulised, kuid sellega Eesti agentuuridel klientide hinnangul suuri probleem pole.

Huvitava faktina selgus uuringust ka tõsiasi, et absoluutnumbrites kõige kõrgemaid hinnanguid anti väiksematele ja vähemtuntud agentuuridele.
Uuringu teostanud Kantar Emori uuringuekspert Mari-Liis Eensalu märkis, et sageli suudavad just väiksemad tegijad pakkuda personaalsemat lähenemist ja suuremat tähelepanu oma klientidele. „Uuringu tulemused näitavad, et väljakutseks on samade teenindusstandardite hoidmine suuremaks kasvamisel,“ nentis ta.

Kantar Emori teostatud uuringu tellis Eesti Turunduskommunikatsiooni Agentuuride Liit (ETKAL). Liidu tegevjuht Lola Tehver lausus, et uuringu eesmärgiks oli eelkõige saada vahetut tagasisidet oma agentuuri klientidelt. Ta märkis, et kuna viimasest sarnasest uuringust on möödunud juba kümme aastat, on selle aja jooksul toimunud palju muudatusi – muutunud on nii kliendid kui ka agentuurid.

"Üldises plaanis on keeruline asetada ühte pingeritta agentuure, kus täna töötab kolm inimest ning teisalt agentuure, kus töötajad 20 ja enam. Klientide ootused agentuuridele on erinevad ning loovusele ja strateegilisele partnerlusele seatakse samuti erinevad ootused. Kui ühe kliendi jaoks on strateegiline partner see, kes aitab ühe ürituse läbi viia, siis teise jaoks on strateegial hoopis teine mõõde," selgitas Tehver.

"Soovime säilitada järjepidevust ning ka järgmisel aastal uuesti uurida, mida meie partnerid meist arvavad ja ootavad," lisas Tehver. 

Uuringu käigus paluti klientidel anda hinnang ka Kuldmuna reklaami ja loovuskonkursi olulisusele nende igapäevatöös. Selgus, et 68 protsenti turundajatest pidas enda poolt läbi viidud kampaaniaga Kuldmuna konkursil auhinna võitmist küllaltki või väga oluliseks. Iga kuues pidas seda erakordselt oluliseks.


Allikas: ETKAL ja KANTAR EMOR

Kõik postitused Järgmine postitus